Rím večné mesto

Rím KoloseumÁno, táto veta naozaj platila v časoch najväčšej slávy mesta Rím, ktoré bolo vtedy centrom politického i kultúrneho diania a Rímska ríša písala dejiny vtedajšieho známeho sveta. A tento prívlastok si večné mesto zachovalo dodnes.

 

 

Rím je jedno z mála miest na svete, ktoré dokáže ponúknuť turistom takú „všehochuť“ zaujímavostí a atrakcií. Je jedno, či ste fanatik na históriu a pamiatky alebo ste labužník, ktorý nové miesta ochutnáva jazykom, prípadne nákupná maniačka, ktorá nedá dopustiť na posledné výkriky módy. Rím Vám toto všetko ponúka. A ešte oveľa viac.

Rím Tiber

 

Povedzte, ktorý obdivovateľ histórie by sa nechcel poprechádzať po miestach, ktoré dýchajú vyše dvetisícpäťstoročnou históriou a každým novým storočím len naberali na kráse. Architektonické skvosty antického sveta alebo stredoveké kostoly a chrámy, sochy a obrazy svetoznámych géniov výtvarného umenia, to všetko takpovediac „pod jednou strechou“.

 

K tomu si prirátajte skvelú taliansku kuchyňu a povestný taliansky postoj k životu, „La Dolce Vita“, od ktorého môže byť sladšia snáď už len talianska zmrzlina, a Váš dovolenkový sen sa môže začať napĺňať.

Rim Koloseum noc

 

Čo poviete? Napadá Vám iné mesto ktoré sa oplatí vidieť viac ako práve Rím? Rím je proste klasika každého správneho cestovateľa a nikdy sa nezunuje, nikdy nezovšednie.

 

Text: Lenka Drenková

Foto: internet